Ile kosztują implanty zębów?

Ile kosztują implanty zębów?

Ile kosztują implanty zębów? Zapewne wielu z Was słyszało o implantach dentystycznych. To rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskało na popularności. Dzięki nim czujemy się jakbyśmy mieli naturalne zęby. Jednak nie każdy wie, jak wygląda cały proces i z jakimi opłatami należy się liczyć.

Od czego zależy cena implantów dentystycznych? Ile kosztują implanty dentystyczne według rodzaju? Ile kosztują implanty zębowe pełnej szczęki? Jakie pytania dotyczące kosztów należy zadać? Ile tak naprawdę kosztują implanty zębów? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższych artykułach, do których lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Od czego zależy cena implantów dentystycznych?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad dokładną ceną implantów dentystycznych, konieczne jest zrozumienie, od czego zależy cena. Cóż, może się różnić w zależności od kilku czynników. Najczęstsze obawy dotyczą jakości materiału użytego do wykonania implantu, ogólnego stanu zęba, kosztów usług dodatkowych bezpośrednio związanych z zabiegiem oraz lokalizacji gabinetu. Również rodzaj zastosowanej techniki, koszt badań przedoperacyjnych (ważne są m.in. badania radiologiczne). Ważnym czynnikiem jest również doświadczenie. To zupełnie normalne, że specjalista, który wykonał setki zabiegów oczekuje wyższego wynagrodzenia niż ktoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę. W rzeczywistości koszt implantów dentystycznych może się różnić czasem nawet o tysiące złotych, w zależności od tego, kto wykonuje zabieg, gdzie i jaki rodzaj implantu wybierzemy. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że koszt nie zależy od ilości zębów.

Ile kosztują implanty dentystyczne według rodzaju?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że implanty wykonywane są z różnych materiałów. Najpopularniejszą z nich jest replika tytanowa. Zostały one po raz pierwszy użyte w latach 60-tych i mają ponadprzeciętną trwałość. To gwarancja długiej żywotności. Niedawno pojawiły się implanty cyrkonowe. Wykazują wysoką biozgodność, dzięki czemu dopasowują się do dziąseł i tkanki kostnej. Implanty cyrkonowe są również odporne na zużycie. Ich kolor jest zbliżony do naturalnego, więc nie musimy się martwić o sytuację, w której dziąsła odpadną i widoczne będą sztuczne elementy. Jeśli chodzi o korony dentystyczne, możemy wyróżnić korony porcelanowe i ceramiczne.

Ile kosztują implanty zębowe pełnej szczęki?

Ile kosztują implanty zębów?
Ile kosztują implanty zębów?

Jednak pacjenci nie zawsze decydują się na jeden rodzaj implantu. Zazwyczaj problem jest nieco bardziej skomplikowany. Na szczęście cena implantów pełnych szczęk nie jest wartością pojedynczego implantu pomnożoną przez ilość. Okazało się, że górna proteza była osadzona na czterech implantach. Tyle śrub wystarczy, jeśli mamy do czynienia z całkowitym brakiem zębów. W przypadku protez całkowitych dolnych wygląda to nieco korzystniej, ponieważ stosuje się tylko dwie śruby. Biorąc pod uwagę liczbę śrub wymaganych do zamocowania, nie dziwi fakt, że protezy górne są nieco droższe. Musieliśmy się liczyć z kosztem oscylującym wokół 10 000 zł. W przypadku protezy dolnej płacimy czasem ok. 6000 zł. Warto jednak zaznaczyć, że decydując się na implanty na całą szczękę, konieczne jest wykonanie wcześniejszych zabiegów. Przykładem może być na przykład rekonstrukcja kości szczęki, czy ewentualnie podniesienie dna zatok.

Jakie pytania dotyczące kosztów powinieneś zadać?

Jeśli nie chcemy, aby koszt implantów był dla nas niemiłą niespodzianką, warto przed wykonaniem zabiegu zadać sobie kilka pytań, które pozwolą dokładniej oszacować cenę zabiegu. Liczy się koszt całego implantu łącznie z łącznikiem i koroną. Nie bez znaczenia jest też liczba wizyt i to, jakie badania będziemy mieli. Zapytajmy ekspertów o liczbę zdjęć radiologicznych i jakiego rodzaju powinny to być zdjęcia. Ostateczny koszt może być również wyższy ze względu na dodatkową obróbkę. Często podkreśla się również opiekę poimplantacyjną. Warto dowiedzieć się, ile to kosztuje.

Ile tak naprawdę kosztują implanty zębów?

W przypadku implantów dentystycznych cennik nie zawsze pokazuje wszystkie koszty bezpośrednio związane z zabiegiem. W zdecydowanej większości przypadków koszt implantów dentystycznych jest znany, ale nie zawsze – i warty zapamiętania. Często zdarza się, że koszt implantu jest celowo wliczany bez uwzględnienia korony, ale jest to jeden z najważniejszych czynników. Pomiń tego typu pytania, ponieważ pozwalają one przyciągnąć klientów. Dlatego decydując się na takie zabiegi warto przyjrzeć się temu, za co będziemy musieli zapłacić.

About the author