Smartfon Apple iPhone 12 128GB Czarny - recenzja

Smartfon Apple iPhone 12 128GB Czarny – recenzja

Smartfon Apple iPhone 12 128GB Czarny – recenzja: kiedy świat obiegły wieści na temat premiery kolejnego smartfona od firmy Apple, nikt nie był zdziwiony – każdy jednak spodziewał się swoistej rewolucji. W końcu do takich właśnie przyzwyczaił nas amerykański gigant. Tymczasem jednak smartfon Apple iPhone 12 128GB czarny, zielony i każdy inny okazał się być rozwiązaniem nie tyle rewolucyjnym, co ewolucyjnym, bo utwierdzającym nas w zmianach zachodzących w planie wydawniczym koncernu.

Czy jednak smartfon ten jest godny uwagi? Czy skoro nie dostaliśmy rewolucji, powinniśmy w niego inwestować? Te, ale i wiele innych kwestii poruszymy w naszej recenzji. Przede wszystkim jednak skupimy się w niej na ocenie tegoż urządzenia i już na start możemy powiedzieć, że bardziej skłaniamy się ku zarekomendowaniu go, aniżeli odradzeniu. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

Nasza opinia na temat nowego urządzenia Apple’a

Najważniejszym elementem każdego smartfona dla wielu z nas jest jego wygląd. Smartfon Apple iPhone 12 128GB – czarny, zielony, biały czy czerwony, gdyż w takich właśnie wersjach występuje, wygląda świetnie, ale też nietypowo. Smartfon Apple iPhone 12 128GB Czarny - recenzjaWiele wątpliwości budziły początkowo jego krawędzie, przy czym wielu pierwszych testerów zwracało uwagę na ich ostrość. My jej nie zauważyliśmy. Spostrzegliśmy jednak, że design nowego urządzenia firmy Apple łączy w sobie nowoczesność i minimalizm z klasycznym podejściem do budowy telefonu. W związku z tym jest w stanie trafić do szerokiego grona odbiorców – zarówno tych młodych, często po prostu chcących się popisać przed znajomymi, jak i tymi nieco starszymi, którzy nie powstydzą się wyciągania go na spotkaniach stricte biznesowym. Sercem smartfona Apple iPhone 12 128GB w kolorze czarnym i każdym innym jest jego procesor – choć nie będziemy wdawać się w kwestie czysto techniczne, możemy powiedzieć, że sprawdza się wyśmienicie, pozwalając na korzystanie z najnowszej wersji systemu iOS (swoją drogą – świetnej) w sposób płynny. Tylko i “aż”. Najwięcej uwagi przyciąga jednak wyświetlacz nowego urządzenia amerykańskiego giganta – ten prezentuje kolory jasne, wyraziste i – po prostu – piękne w swojej głębi. Telefon świetnie trzyma się w ręku i zdecydowanie ma potencjał do bycia towarzyszem na długie lata. Nieco wątpliwości mógłby budzić akumulator, dość niewielki jak na tego typu urządzenie. Rozwiewamy te wątpliwości potwierdzając, że właściwa optymalizacja systemu iOS, ale i pewnie wiele innych rozwiązań technicznych sprawiło, że urządzenie jest w stanie znieść aż 13 godzin ciągłej i nieprzerwanej pracy. A czy ktoś z nas aż tyle pracuje na telefonie bez wygaszania go?

Smartfon Apple iPhone 12 128GB Czarny – dlaczego (naszym zdaniem) warto?

Nie pozostawia wątpliwości fakt, że smartfon Apple iPhone 12 128GB – czarny, który testowaliśmy, ale i zielony, biały oraz czerwony – bardzo nam się spodobał, co potwierdzimy również w werdykcie. Rzeczywiście, jest on urządzeniem kompletnym i na pewno w pełni dla nas wystarczalnym. Takim, którego na pewno się nie powstydzimy. Warto je nabyć, ponieważ:

  • można wybrać wersję odpowiadającą naszemu budżetowi – oprócz standardowej opcji mamy trzy inne, w tym wersję “mini”, która pozwala zaoszczędzić na niektórych parametrach. Choć odczujemy to, jest to opcja bardzo budżetowa;
  • działa piekielnie szybko – smartfon nie ma żadnych problemów z odpalaniem najnowszych aplikacji i gier, nie mówiąc już o płynnej, wygodnej i satysfakcjonującej pracy w obrębie jego własnego systemu operacyjnego;
  • prezentuje wysokiej jakości aparat, który został jeszcze bardziej udoskonalony (w stosunku do poprzedniego modelu iPhone’a), a który pozwala robić zdjęcia bardzo szczegółowe, o bogatej głębi kolorów. Jesteśmy w stanie pokusić się o stwierdzenie, że spełni on wymagania nie tylko zwykłych użytkowników, ale też pół-profesjonalistów, którzy pracują z fotografią i obróbką wideo;
  • posiada solidną baterię i choć po parametrach nikt by tego nie przypuszczał, jest w stanie działać nawet 13 godzin bez przerwy – to świetny wynik, który warto podkreślać;
  • obfituje w funkcje doskonale znane użytkownikom Apple’a i bardzo przydatne w życiu codziennym. Każda z nich została dopieszczona, a błędy zgłaszane przez użytkowników – należycie załatane.

Werdykt

Smartfon Apple iPhone 12 128GB – czarny, zielony, biały i każdy inny – jest urządzeniem stanowiącym krok do przodu w historii marki. Nie jest to może krok milowy, ale na pewno znaczący – taki, który bez wątpienia odczujemy. Jest to przede wszystkim bardzo solidne urządzenie i obecnie absolutny lider w swojej kategorii. Choć oferuje bardzo podobne funkcje do przeciwnika, każdą z nich poprawia, ulepsza, udoskonala – czyni po prostu przydatniejszą, wygodniejszą i łatwiejszą w użytkowaniu. Jest świetną ewolucją, w którą warto zainwestować. Zwłaszcza jeśli celuje się w telefon na długie lata wykorzystania. O ile w międzyczasie nie zostaniemy skuszeni jeszcze nowszą jego odsłoną, z pewnością będzie mógł nam służyć przez długi czas. Dokładnie tak, jak Apple nas przyzwyczaiło – szybko, sprawnie i po prostu satysfakcjonująco.

About the author