Meble loftowe

Meble loftowe

Meble loftowe : urządzanie nowego mieszkania lub domu to z pewnością problematyczna kwestia. Zależy nam na tym, aby w sposób staranny dobrać poszczególne elementy, aby wnętrze nie było chaotyczne. Doskonałym wyborem mogą okazać się meble loftowe. Jakie cechy charakterystyczne posiadają? W jakich wnętrzach sprawdzą się meble loftowe? 

Czy meble loftowe nadają się do małych mieszkań? Na jakie meble loftowe warto się zdecydować? O jakich wskazówkach aranżacyjnych powinniśmy pamiętać urządzając wnętrze w stylu loftu? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Jakie cechy charakterystyczne posiadają meble loftowe?

Meble loftowe
Meble loftowe

Meble loftowe to świetny wybór dla tych wszystkich osób, które uwielbiają nowoczesny styl industrialny, skandynawski i minimalistyczny. Tego typu egzemplarze charakteryzują się przede wszystkim surowością. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą z powodzeniem być łączone z innymi stylami. Wbrew pozorom jeśli zależy nam na tym, aby przestrzeń była nieco bardziej elegancka, jednocześnie nowoczesna, wówczas nie ma konieczności wymiany wszystkich mebli. W praktyce w zupełności wystarczające mogą okazać się pojedyncze elementy, które są w stylu loftu. Do przykładowych zaliczyć można chociażby regały, krzesła, niewielkich rozmiarów stoliki kawowe. Meble loftowe mogą być wykonane niemalże ze wszystkich rodzajów materiałów. Im prostszy jest kształt, tym lepiej dla nas, bowiem dany element nie będzie wyróżniał się znacząco spośród pozostałych przedmiotów w danej aranżacji. Wcześniej wspomniane egzemplarze charakteryzują się minimalizmem. Często wykonuje się je z materiałów recyklingowych, które zostały odpowiednio postarzane.

W jakich wnętrzach sprawdzą się meble loftowe?

Meble loftowe w praktyce sprawdzą się do wielu pomieszczeń. Najczęściej znajdziemy je jednak w przestronnych wnętrzach, które są surowe, minimalistyczne, charakteryzują się wysokim sufitem i oknami o ponadprzeciętnej wielkości. To właśnie tam najciekawiej prezentują się pod względem wizualnym. Dzięki temu, że klient do wyboru ma wiele różnorodnych modeli, kolorów, form i struktur, to świetnie nadają się do aranżacji kolonialnych, a także mieszkań, które są urządzone w stylu tradycyjnych, art, boso i rustykalnym. W praktyce to od nas zależy, gdzie będziemy chcieli je umieścić- są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się niemalże wszędzie.

Czy meble loftowe nadają się do małych mieszkań?

Meble loftowe charakteryzują się tym, że ciekawie prezentują się, gdy przestrzeń pomieszczenia jest otwarta. Właśnie z tego powodu tak często znajdują się one w przestronnych wnętrzach przemysłowych. W praktyce nie oznacza to jednak, że nie nadają się do niewielkich mieszkań. Jeśli jesteśmy zainteresowani stworzeniem mieszkania w stylu loftu pomimo niewielkich rozmiarów, wówczas powinniśmy stawiać na jasne egzemplarze. Najlepiej na te, które są wykonane z drewna mango. Nie obciążą one przestrzeni, jednocześnie powiększą ją optycznie. Nie bez znaczenia są również jasne ściany- najlepiej te betonowe, ewentualnie pomalowane za pośrednictwem farb o jasnym kolorze. Specjaliści od projektowania wnętrz zwracają uwagę na to, aby nie przesadzać z ilością dodatków i samych mebli. Istotne jest bowiem, by pomieszczenia były lekkie, przestrzenne. 

Na jakie meble loftowe warto się zdecydować?

Wybór mebli loftowych jest stosunkowo szeroki. Z tego powodu mamy niemalże pewność co do tego, że wpiszą się w wymarzoną wizję, jak również w aktualną aranżację przestrzeni. Jeśli jesteśmy zainteresowani nowoczesnym wnętrzem, wówczas warto wybrać egzemplarze z metalowymi i szklanymi dodatkami. W ten sposób podkreślimy nie tylko minimalizm, ale również nieco surowy klimat wnętrza. Do niewielkich mieszkań sprawdzić mogę się meble wielofunkcyjne, które wykonane są z jasnego drewna akacji. W sytuacji, gdy zależy nam na ładnie wyglądającym, przytulnym wnętrzu, wówczas zakupmy meble loftowe, które są inspirowane industrialnym stylem. Świetnie sprawdzą się modele klasyczne, przykładowo z drewna mangowca. Rustykalne kuchnie i jadalnie świetnie wyglądają w otoczeniu komody i witryn wykonanych z postarzanego drewna. O ile istnieje taka możliwość, zakupmy meble wykonane z wysokiej jakości drewna – wówczas mamy gwarancję co do użytkowania przez długi okres czasu.

O jakich wskazówkach aranżacyjnych powinniśmy pamiętać urządzając wnętrze w stylu loftu?

Meble loftowe doskonale prezentują się pod względem wizualnym. Nie zmienia to jednak faktu, że ich aranżacja może być problematyczna. Są one bardzo wyraziste, dlatego też potrzebują neutralnego tła. Jeśli chcielibyśmy urządzić przestrzeń w loftowym stylu, wówczas kluczowe jest zrezygnowanie z firanek i zasłonek- jeśli będzie to konieczne, wówczas możemy skorzystać z rolet o kolorze neutralnym. Co ciekawe, industrialny klimat możemy również stworzyć za pośrednictwem różnorodnych dodatków, jak chociażby zawieszone nad stołem żarówki, skrzynia z siedziskiem, przemysłowa lampa.

About the author