Prawidłowa naprawa nadkola

Prawidłowa naprawa nadkola

Jednym z elementów samochodu podatnych na uszkodzenia, są nadkola. Ponieważ duża ich część wystaje na zewnątrz, są narażone na szkodliwe działanie różnych czynników chemicznych. W okresie zimowym może to być na przykład sól, używana przez drogowców. Ale nie tylko – kondycję nadkoli może nadgryźć deszcz, śnieg albo odpryskujące spod kół kamienie. Do listy można też doliczyć drobne kolizje i parkingowe stłuczki, z powodu których nadkole może się naderwać lub wygiąć. Gdy wspomniana jest naprawa blacharska samochodu Bielsko-Biała to miasto, które zajmuje wysoką lokatę w rankingach kierowców. Jak powinna wyglądać prawidłowa naprawa nadkola?

Sprawdzanie, gdzie leży problem

Nadkola często tracą ze względu na podatność na korozję lub uszkodzenia mechaniczne. W wielu samochodach montuje się te wykonane z plastiku, a tworzywo sztuczne łatwo pęka. Mówiąc: dobry blacharz Bielsko-Biała jest miejscem, gdzie można skutecznie naprawić nadkola. W tym celu warto poświęcić czas na diagnostykę. Zasadniczo wyróżnia się w pojeździe dwa nadkola:

  • wewnętrzne – najczęściej wykonane z plastiku. Chociaż więc nie może stać się ofiarą korozji, zdarza się, że pęka. Jego sklejenie wydaje się dobrym pomysłem, jednakże jest to rozwiązanie prowizoryczne i tymczasowe. Przynosi krótkotrwały efekt – kiedy w miejsce wykonania sklejenia dostanie się woda, klej puści i defekt się pogłębi. Blacharstwo samochodowe Bielsko-Biała to miejsce, w którym kierowcom proponuje się najlepszą opcję- – całkowitą wymianę wewnętrznego nadkola. Prace serwisowe są bardzo proste – wystarczy tylko odkręcić i ponownie przykręcić kilka śrub. Dzięki współpracy z fachowcami, cała operacja przebiegnie sprawnie
  • zewnętrzne – to element karoserii wykonanej z metalu. Z powodu materiału często pojawia się na nim korozja. Nawet mały bąbel może okazać się symptomem czegoś gorszego – sporej dziury, która odsłoni się po zeszlifowaniu pierwszych warstw. W przypadku niewielkich uszkodzeń i ognisk korozji, blacharz lakiernik Bielsko-Biała może pomóc, stosując chemiczne i mechaniczne metody naprawy. Jeżeli jednak sprawa jest poważniejsza, trzeba liczyć się z wymianą całego elementu i zakupem oraz montażem nowego nadkola zewnętrznego.

Dobra naprawa skorodowanego elementu

Jeśli przyczyną wizyty w warsztacie blacharsko lakierniczym Bielsko-Biała jest korozja nadkola zewnętrznego, przed przystąpieniem do pracy, blacharz obejrzy element. Następnie przystąpi do pierwszego etapu dobrej naprawy – wyszlifowania miejsca pojawienia się ognisk korozji. W tym celu pracownicy warsztatów posługują się papierem ściernym. Oczywiście w pierwszej kolejności nadkole jest demontowane – ułatwi to pracę i zapobiegnie przypadkowym uszkodzeniom lub porysowaniem karoserii.

Przydatnym narzędziem okazuje się szczotka druciana – pozwala na oczyszczenie naprawianego elementu z opiłków metalu oraz resztek rdzy. Już pierwsze szlifowanie daje ogólne pojęcie o tym, jak poważnie uszkodzone jest nadkole. Jeżeli oczom blacharza ukaże się mała dziurka, oznacza to mniejsze koszty. W przypadku większej korozji, niezbędne może okazać się użycie większej ilości specjalnej masy, służącej jako wypełniacz ubytków. Cena naprawy może być większa. Jeśli chodzi o finanse, blacharze Bielsko-Biała należą do jednych z najtańszych. Cena jest bardzo korzystna i pozostaje w dobrym stosunku do jakości wykonywanych napraw.

Naprawa nadkola nie musi być droga

Prawidłowa naprawa nadkolaNiektórzy kierowcy obawiają się wizyt w renomowanym zakładzie blacharsko lakierniczym Bielsko-Biała, ponieważ sądzą, że naprawa nadkola pociągnie za sobą duże koszty. Wręcz przeciwnie – jest to jeden z elementów, które łatwo się demontuje i poddaje pracom serwisowym. Co więcej, nawet gdyby uszkodzenia okazały się głębsze, niż początkowo myślano, nic straconego. Jeżeli ubytków spowodowanych pęknięciem lub korozją nie da się uzupełnić specjalnymi klejami lub masą szpachlową, zawsze pozostaje wymiana. Obecnie rośnie liczba dostępnych części i wymiana nadkola zewnętrznego lub wewnętrznego to w wielu warsztatach stosunkowo tania usługa. I nie chodzi jedynie o cenę – to bardzo łatwa praca serwisowa. Zwykle polega jedynie na montażu nowego elementu. Blacharz samochodowy Bielsko-Biała bez trudu odkręci i znów przykręci kilka śrub, a dzięki doświadczeniu i dobremu sprzętowi, nie trzeba będzie długo czekać na efekt prac. Warto poświęcić kilka złotych i kilkanaście minut, by znów cieszyć się wyremontowanym autem. Nie mówiąc już o jego wartości, która wzrośnie dzięki nowym nadkolom.

Jeżeli chodzi o naprawy blacharskie Bielsko-Biała jest miastem, w którym można spodziewać się najwyższej jakości świadczonych usług, przy jednoczesnym zachowaniu niskim cen. Naprawdę nie warto zwlekać z naprawą do czasu, aż nadkole odpadnie. Jest to przecież kwestia bezpieczeństwa. Uszkodzony element nadwozia może w każdej chwili pęknąć lub się oderwać. Gdyby takie zdarzenie miało miejsce przy pełnej prędkości, nietrudno wyobrazić sobie zagrożenie potencjalną kolizją. Każdy użytkownik pojazdu jest zobowiązany dbać o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg. Z tego powodu naprawa blacharska samochodu Bielsko-Biała to coś, co powinno stanowić priorytet.

About the author