Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Wypożyczalnia samochodów Szczecin – kiedy musimy skorzystać z indywidualnego środka transportu, jakim jest samochód, a nie możemy skorzystać z różnych powodów z własnego auta, zaczynamy rozważać wiele opcji. Najczęściej kończymy na rozważeniu, czy bardziej opłaca nam się skorzystać z taksówki, czy z wypożyczalni samochodów. W powszechnej opinii wypożyczalnia samochodów jest to rozwiązanie drogie i z tego powodu zazwyczaj bezrefleksyjnie wybieramy taksówkę, choć w rzeczywistości bardziej opłacalna jest wypożyczalnia samochodów Szczecin, jest największym miastem województwa zachodniopomorskiego, dodatkowo położonym blisko Berlina.

Na przykładzie naszej wypożyczalni samochodów w Szczecinie https://automaks.pl/ pokażemy, dlaczego wypożyczenie auta jest bardziej opłacalne, Szczecin pod tym kątem jest idealnym przykładem, ponieważ z jednej strony pozwala na ogólne scharakteryzowanie wad oraz zalet wypożyczalni samochodów w ogóle, natomiast z drugiej strony jest pod pewnymi względami miastem wyróżniającym się, na tle innych dużych miast w Polsce.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w wypożyczalni?

Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi na postawione wyżej pytanie. Inne warunki ma oczywiście każda wypożyczalnia samochodów Szczecin, dodatkowo jest miastem szczególnym. Można jednak pokazać pewną tendencję i wykazać, że na wielu polach wynajęcie samochodu jest sporo bardziej opłacalne, niż na przykład taksówki.

Na samym początku powiemy sobie o głównych czynnikach, jakie mają wpływ na cenę. Pierwszy to kwestia tego, jaki wybierzemy sobie pojazd. Im wyższa klasa tym cena za wynajem będzie oczywiście wyższa. Kolejną rzeczą jest kwestia tego, czy na umowie najmu będzie ustanowiony limit kilometrów (w przypadku naszej wypożyczalni w Szczecinie, wszystkie oferty z wyjątkiem samochodów z najniższej półki, są tego limitu pozbawione), czy tego limitu nie będzie. Ostatni czynnik to okres trwania wynajmu. Minimalny okres wynajmu to jedna doba i w takich jednostkach czas wynajmu jest liczony. Im dłuższy okres wynajmu, tym cena za jednostkową dobę będzie niższa.

Mając na uwadze powyższe wyszczególnione parametry, w naszej wypożyczalni w Szczecinie, ceny najtańszych ofert na wynajem samochodów oscylują w okolicy kilkudziesięciu złotych za dobę wynajmu. Droższe oferty zazwyczaj są wyceniane na sto pięćdziesiąt do dwustu złotych, a jest to zazwyczaj związane z klasą wypożyczanego samochodu. Są oczywiście oferty sporo droższe, jednak skupiamy się tutaj na ofertach najczęściej oferowanych i wykupowanych przez klientów. Jak widać kwestia wynajmu, nie musi być wcale droga. Nawet cena dwustu złotych za dobę nie wyda nam się zbyt wysoka, jeśli mamy spory dystans do przejechania. Wynajem taksówki na takiej samej trasie byłby sporo droższy, ale wynajmując samochód, zyskujemy również sporo niezależności.

Kiedy najbardziej płaca się wypożyczać samochód?

wypożyczalnia samochodów osobowych Szczecin
wypożyczalnia samochodów osobowych Szczecin

Kiedy zastanawiamy się tak ogólnie nad kwestią wynajmu samochodu, to często myślimy o tym, kiedy tak naprawdę taki wynajem może być najbardziej dla nas korzystny? Okazuje się, że jest kilka takich sytuacji, kiedy korzystna jest dla nas wypożyczalnia samochodów Szczecin np. https://automaks.pl/, jak wspomnieliśmy, jest położony bardzo blisko niemieckiej granicy, a dodatkowo bardzo blisko Berlina. Berlin oprócz tego, że jest stolicą Niemiec, to jest również bardzo dużym hub-em komunikacyjnym i dlatego, wiele lotów musimy realizować właśnie z tego miasta, a raczej portów lotniczych, które są w jego obrębie. Na taki port lotniczy trzeba się jednak jakoś dostać. Wyobraźmy sobie, że chcemy pojechać ze Szczecina na lotnisko w Berlinie taksówką. Cena byłaby kompletnie nieopłacalna. Osoby posiadające własny samochód mogą go wykorzystać, ale muszą pokryć koszty parkingowe, a to tanie również nie będzie. Możemy oczywiście poprosić kogoś o podwiezienie, ale nie zawsze będzie taka opcja, a dodatkowo musimy zaangażować kogoś na dłuższy czas, tylko po to, abyśmy sami dostali się na lotnisko. Oczywiście warto rozważyć wypożyczenie samochodu, ponieważ za kilkadziesiąt złotych dostaniemy się na lotnisko, a na miejscu w punkcie naszej wypożyczalni po prostu zostawiamy samochód i nie musimy się nim więcej martwić.

Jakie są wymagania wobec wynajmujących?

Często dowiadujemy się, że osoby, które chcą wypożyczyć samochód, nie robią tego, ponieważ wydaje im się, że są jakieś różne obostrzenia, których nie spełnią. Największą bzdurom, o której usłyszeliśmy to taka, że jeden z naszych klientów, zanim po raz pierwszy wypożyczył samochód, wahał się, ponieważ słyszał od kogoś, że trzeba za auto zostawić zastaw. Jest to oczywiście nieprawda. Nasze pojazdy są w całości ubezpieczone, więc cokolwiek by się nie stało, wynajmujący nie musi ponosić żadnych koszów, o ile oczywiście nie zostały złamane warunki umowy. Czyli jeśli samochód jest wypożyczony na nasze nazwisko, to nie możemy go pożyczyć nawet na chwilę koledze itp.

Ogólnie, jeśli idzie o wynajem, to aby móc wypożyczyć pojazd, to trzeba mieć skończone dwadzieścia lat, mieć ważne i aktualne prawo jazdy. W zasadzie to tyle, jeśli idzie o wymagania co do naszych potencjalnych klientów.

 

About the author