Jak wybrać dobrą stylistkę paznokci?

Jak wybrać dobrą stylistkę paznokci?

Jak wybrać dobrą stylistkę paznokci? Paznokcie to nasza wizytówka. Każdy powinien mieć zadbane zarówno dłonie, jak i także paznokcie. Niestety wiele osób nie potrafi samodzielnie wyciąć skórek, przypiłować paznokci czy też nie wspominając już o nałożeniu równo lakieru, żelu czy też hybrydy. Co w takiej sytuacji? Należy udać się do sprawdzonej stylistki paznokci.

Gdzie szukać stylistki paznokci?

To, że stylizacja paznokci nie jest łatwym zadaniem wie chyba każda osoba, która próbowała samodzielnie lewą ręką pomalować paznokcie u prawej dłoni. Dla wielu osób jest to po prostu nie do “przeskoczenia”. Zawodowa stylistka paznokci na paznokcia stworzy prawdziwe dzieła sztuki. Jednak, aby tak się stało musimy mieć pewność, że trafiliśmy do naprawdę dobrej stylistki paznokci. Jak tego dokonać? Oczywiście najprościej by było trafić do danej stylistki na stylizację paznokci z polecenia. W innym razie możemy poszukać specjalistki w sieci.

W Internecie znajdziemy w zasadzie wszystko. Zatem i dobra stylistka się znajdzie. Gdy poszukujemy stylistki paznokci, to w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na opinie jej klientek. Jeśli klientki są zadowolone, to jak najbardziej możemy jej zaufać. Dla pewności jednak powinnyśmy się zapoznać z jej pracami. Gdy widzimy pięknie wykonany manicure, wzory ręcznie malowane czy też równiutko namalowany french, to jesteśmy coraz bardziej przekonane. Każda dobra stylistka paznokci chwali się swoimi stylizacjami paznokci na stronie internetowej czy też w mediach społecznościowych. Jeśli stylistka paznokci nie pokazuje swoich prac, to powinno nam się zaświecić czerwone światełko z tyłu głowy. Niestety możemy z tego wywnioskować, że jej stylizacje paznokci nie są zbyt dobre.

Jak wybrać dobrą stylistkę paznokci?Poza opiniami oraz portfolio stylistki paznokci powinnyśmy także zapoznać się z ofertą. Oferta powinna być rozbudowana, ale powinna być uściślona do samej stylizacji paznokci. Dobra stylistka paznokci zajmuje się tylko (albo aż) stylizacją paznokci. Nie powinna chwytać wielu srok za ogon. Skupiając się na paznokciach jest w stanie doszkalać się na bieżąco z nowych technik zdobień oraz ogólnej stylizacji. Poza samą ofertą zwróćmy uwagę na ceny. Stylizacja paznokci za 50 złotych nie będzie dobrze wykonaną stylizacją. Raczej takie ceny oferują osoby po szkoleniach, które chcą sobie zapełnić portfolio. Cena powinna być wyśrodkowana. Oczywiście ceny zbyt wysokie także nas do siebie nie przekonują. Nie chcemy płacić połowy pensji każdego miesiąca na paznokcie.

Przy analizie poszczególnych stylistek warto także zwrócić uwagę na ukończone przez daną stylistkę szkolenia. Jeśli jej ostatnie szkolenie było kilka czy też nawet kilkanaście lat temu, to raczej takie stylistki omijamy szerokim łukiem. Najlepsze stylistki paznokci szkolą się regularnie. Nie da się raz nauczyć robienia paznokci. Jest to sztuka, w której powstają cały czas nowe techniki oraz metody wykonywania paznokci. Dzięki nim można zrobić naprawdę genialne paznokcie różnymi technikami. Jednak prawdziwa i dobra stylistka paznokci kocha to co robi. Bez pasji nic dobrego nie powstanie.

Czystość w gabinecie

Pierwsza wizyta u stylistki jest zawsze sporym przeżyciem. Idziemy do nowego miejsca, w którym jeszcze nigdy nie byliśmy i nie wiemy czego się spodziewać. Jednak nie traćmy czujności. Musimy na pewno zwrócić uwagę na czystość w gabinecie. Musi być nieskazitelnie czysto. Nie może być nigdzie kurzu, ani żadnego brudu. Co więcej zwróćmy uwagę jak dezynfekowane są narzędzia oraz czy używane są oby na pewno jednorazowe pilniki.

Wybór kolorów i wzorów

Mówi się, że stylistka paznokci ma niekończące się pomysły w głowie. Co jak co, ale zawsze coś ciekawego doradzi oraz dobierze pasujące kolory. Będąc przy kolorach na pewno chcemy trafić do gabinetu, w którym mamy naprawdę spory wybór kolorów oraz wzorów. Jeśli chodzi o wzory, to raczej nie chcemy mieć naklejanych na paznokciach jakiś zwykłych naklejek. Raczej chcemy, aby wzory były ręcznie malowane. Ilość kolorów powinna być imponująca. Same odcienie czerwieni (chociaż przepiękne) nie wystarczą. Nie mamy co do tego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Wiadomo, że każda kobieta ma inny gust, a do tego każda kobieta zmienną jest i oczekuje nowości.

Rynek akcesoriów do stylizacji paznokci cały czas nas zaskakuje. Wybór jest naprawdę przeogromny. Kosmetyki najczęściej są wysokiej jakości. Na to podczas stylizacji paznokci także zwróćmy uwagę. Chcemy na paznokciach mieć wysokiej jakości żel, hybrydę czy też lakier. Są to kosmetyki, które na naszych paznokciach utrzymają się zdecydowanie dłużej od kosmetyków niższej jakości.

Jak widzimy wybór stylistki paznokci nie jest do końca łatwy. Mamy ciężki orzech do zgryzienia. Co więcej musimy przebrnąć przez wiele stylistek. Niestety rynek jest zapełniony stylistkami, które raczej powinny tytułować się jako pseudo stylistki. Do takiej pseudo stylistki za nic w świecie nie chcemy trafić. Pamiętajmy, że źle wykonana stylizacja może naszą płytkę paznokciową wiele kosztować. Nie chcemy do tego dopuścić.

About the author