Co jest lepsze, depilacja laserowa czy fotodepilacja?

Co jest lepsze, depilacja laserowa czy fotodepilacja?

Co jest lepsze, depilacja laserowa czy fotodepilacja? Gładkie i pozbawione owłosienia ciało to marzenie wielu kobiet. Szczególnie latem, kiedy częściej je eksponujemy, staje się silniejszy. Tradycyjne usuwanie włosów jest czasochłonne, krótkotrwałe i kosztowne w dłuższej perspektywie. Zawsze pamiętaj, aby usunąć niechciane włosy przed wyjściem. To naprawdę może nie pozwalać ci zasnąć.

Na rynku jest jednak kilka prostych metod, które pozwolą trwale usunąć niechciane owłosienie. Należą do nich depilacja laserowa i depilacja lekka. Jakie są ich cechy? Czy warto w nie inwestować? Który jest bardziej skuteczny? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa zyskuje na popularności i ma rzesze zwolenników. Można go wykonać w profesjonalnych salonach kosmetycznych wyposażonych w specjalny sprzęt. Podczas zabiegu wiązki emitowane przez laser mają na celu wychwytywanie melaniny, ciemnego pigmentu w skórze, z organizmu. Znajduje się u nasady włosów i pochłania światło lasera, które ogrzewa skórę. Efektem tego procesu jest zniszczenie melaniny i trwałe wypadanie włosów. Komfort zabiegu podnosi laser, który dodatkowo posiada chłodzoną głowicę. Zmniejsza ryzyko podrażnień i poparzeń skóry. Sprawia również, że proces jest bezbolesny.

Gdzie depilujemy najczęściej na ciele? Należą do nich: okolice bikini, nogi, plecy. Pachy i wąsy. Czas trwania depilacji oraz łączna liczba zabiegów zależy od wielkości danej partii ciała. Dlatego proces usuwania włosów może trwać nawet kilka miesięcy.

Na czym polega zabieg IPL, czyli usuwanie lekkiego owłosienia?

Co jest lepsze, depilacja laserowa czy fotodepilacja?
Co jest lepsze, depilacja laserowa czy fotodepilacja?

Zabieg IPL to innowacyjna metoda usuwania owłosienia. Klienci wybierają tę technologię z kilku powodów. Po pierwsze pozwala skutecznie skrócić czas poświęcany na tradycyjne golenie nóg. Brzytwa pozbędzie się włosów tylko na kilka dni, a często powoduje podrażnienia. Z drugiej strony depilatory mechaniczne są niezwykle bolesne.

Fotodepilacja nie jest laserem, ale działa na podobnej zasadzie. Po pierwsze gwarantuje precyzyjne rezultaty. Urządzenie posiada lampkę, która emituje wiązkę światła. Może być stosowany do naświetlania wybranych obszarów ciała, na których pojawia się owłosienie. Fale mają różną długość i są pochłaniane przez kule włosowe. Chociaż IPL nie jest laserem, efekt końcowy zabiegu jest podobny. Zabieg ten pozwala całkowicie usunąć włoski lub uśpić je, aby nie odrosły. Zabieg jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny dla skóry.

Który efekt depilacji utrzymuje się dłużej?

Oba rodzaje depilacji mają swoich zwolenników. Ale czy możesz powiedzieć, co jest lepsze? Głównie na podstawie wyników. To, jak długo utrzymują się efekty, zależy jednak od kilku czynników. Jednym z nich jest grubość włosów i odcień skóry. W większości przypadków efekty depilacji laserowej utrzymują się przez lata lub dłużej. Następnie należy przeprowadzić intensywne leczenie. Z kolei zabiegi IPL potrafią usunąć owłosienie nawet na rok i zdecydowanie przewyższają golarki, woski, depilatory czy kremy do golenia.

Największą zaletą fotoepilacji jest czas trwania zabiegu. Depilacja pach, bikini czy brody zajmuje tylko kilka minut. Wraz ze wzrostem rozmiarów ciała rośnie również czas na depilację. W tym przypadku zajmie to jednak nie więcej niż godzinę. Ponadto wraz z kolejnym zabiegiem z serii depilacji IPL w domu faza wzrostu uległa spowolnieniu. Oznacza to, że procedury są krótsze i wygodniejsze.

Co jest lepsze: depilacja laserowa czy IPL?

Osoby pragnące gładkiej skóry powinny zdecydować się na depilację laserową. Warto jednak zwrócić uwagę na czas tej procedury. Najlepiej jesienią i zimą. jaki jest powód? Depilacja może trwać nawet kilka tygodni. Dodatkowo okresy odpoczynku pomiędzy kolejnymi zabiegami mogą trwać do 5 tygodni. Im większą część ciała depilujemy, tym więcej czasu potrzebujemy. Ważnym czynnikiem przy wyborze jest również cena depilacji, która wzrasta wraz z powierzchnią depilowanej skóry.

Warto również pamiętać, że ostateczna cena zabiegu uzależniona jest od długości serii. Dlatego IPL jest alternatywą dla tej procedury i może być wykonywany w domu przy zakupie odpowiedniego sprzętu. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Co więcej, aby cieszyć się takimi wynikami, wystarczy jednorazowo opłacić zakup sprzętu. Więc nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale także oszczędzasz nam czasu na pójście do salonu kosmetycznego.

Podsumowując, wybrana metoda usuwania niechcianych włosów jest w większości kwestią osobistych preferencji. Kwestie finansowe często mają znaczący wpływ na ostateczną decyzję. Warto jednak zauważyć, że o ile depilację laserową można wykonać tylko w profesjonalnych salonach, o tyle IPL można wykonać samodzielnie w domu. Może to być również jednym z głównych argumentów dla wielu, którzy rozważają schemat depilacji.

About the author