Jak wygląda praca tatuażysty?

Jak wygląda praca tatuażysty?

Jak wygląda praca tatuażysty? Zostać profesjonalnym tatuażystą wymaga dużo więcej pracy niż igły i trochę atramentu w ekwipunku. Mówimy o latach ciężkiej pracy (niektóre bez wynagrodzenia) i absolutnym poświęceniu dla twojego rzemiosła. Błędy są na równi z kursem i tak, są trwałe i chociaż, oczywiście, nie potrzebujesz dyplomu, aby dać klientowi trochę atramentu, nauka od wykwalifikowanych tatuażystów jest istotną częścią tego procesu.

Podczas gdy podróż każdego artysty jest inna, emerytowani tatuażyści chętnie zdradzą nowym w branży, czego nauczyli się podczas kilku dekad pracy w branży. Niektórzy są niestandardowymi tatuażystami, dlatego też ich sztuczki i unikalne umiejętności są wiedzą na wagę złota.

Nawet najlepszy tatuażysta nie potrzebuje wykształcenia

Nie potrzebujesz żadnej specjalnej edukacji, aby być tatuażystą, co jest częścią tego, co uwielbiam w świecie tatuaży. Wszyscy pochodzimy z bardzo różnych środowisk i możemy mieć odmienne zainteresowania. Zdecydowanie musisz jednak zostać przeszkolony w zakresie higieny, sterylizacji, patogenów krwiopochodnych i tego, jak unikać uszkodzenia skóry podczas pracy.

Tatuażyści znają niektórych ludzi, którzy stworzyli szkoły tatuażu, które kosztują czesne, ale te szkoły nie są zbyt dobrze postrzegane w społecznościach tatuażystów, więc jeśli chcesz się z kimś uczyć, polecam być cierpliwym i znaleźć sklep z tatuażami i mentora. Jeśli naprawdę chcesz zrozumieć, jak to jest być artystą tatuażu, Nie ma lepszej szkoły niż bycie w prawdziwym salonie z tatuażami, wokół tatuażystów i klientów.

Początki nie są łatwe. Postaraj się zaoszczędzić pieniądze

Jak wygląda praca tatuażysty?
Jak wygląda praca tatuażysty?

Nikt nie jest świetny w tatuowaniu, dopóki nie ćwiczy, ale chodzi o to, że nie można ćwiczyć bez tatuowania ciała. Niektórzy ćwiczą na grejpfrutach, ale grejpfrut tak naprawdę nie może się równać z nerwowym, pocącym się, oddychającym, wrażliwym człowiekiem. Większość artystów zaczyna jako stażyści, co w zasadzie przypomina bezpłatne szkolenie.

W salonach niektórzy profesjonaliści tatuowali za darmo przez pierwszy rok, wykonując bardzo proste projekty. Mówią, że zdziwiłbyś się, ilu klientów możesz uzyskać, oferując usługi za darmo. Nawet rok lub dwa po rozpoczęciu niektórzy z najlepszych wciąż tatuowali w bardzo obniżonej cenie, po prostu dlatego, że nie była tak szybcy lub tak wykwalifikowany, jak inni artyści. Nie jedna praktyka była bezpłatna pod względem finansowym, ponieważ pomoc w salonie (witanie klientów, sprzątanie podłóg i łazienki, ustawianie stacji itp.) To często wynagrodzenie dla mentora za nauczanie sztuki tatuażu. Jednakże wciąż musisz płacić rachunki, więc praca w barze z boku salonu może okazać się koniecznością.

Nieustanna konieczność pracy nad swoim kunsztem, zarabianiem na życie i zadbaniem o podstawowe codzienne potrzeby to niewątpliwie ogromne wyzwanie, któremu nie każdy chciałby stawić czoła. Wielu profesjonalnych tatuażystów mówi jednak, że gdyby musieli przejść przez tę drogę ponownie, aby znaleźć się tam, gdzie są, nie wahaliby się nawet przez moment.

Studio tatuażu nie zawsze generuje ogromne pieniądze

Nawet po tym, jak zaczniesz zarabiać na swoich tatuażach https://www.zark.pl/jak-wybrac-studio-tatuazu/, rekompensata to nie wszystko, średnia roczna pensja dla artysty w salonie tatuażu jest bardzo indywidualnym zjawiskiem, który zależy zarówno od reklamy, jak i twoich umiejętności, które musisz nieustannie kształcić. Nadal musisz sam płacić za zapasy. Zasadniczo, jeśli chcesz być tatuażystą, nie rób tego dla pieniędzy. Oczywiście pensje wahają się od jednego artysty do drugiego. Wymaga dużo ciężkiej pracy i konsekwencji, aby stworzyć niepowtarzalny styl, własny głos, a przede wszystkim wykonać wysokiej jakości tatuaże, które nie tylko dobrze wyglądają w momencie tworzenia, ale także dobrze się goją z czasem.

Po zbudowaniu solidnej listy klientów możesz dobrze zarabiać, ale praca nigdy się nie kończy. Gdy tatuator nie pracuje, musi stale znajdować nowe inspiracje, różnorodne projekty, zamieszczać ładne zdjęcia i pracować nad swoimi portfelami, odpowiadać na e-maile lub mieć pewność, że ktoś, kto rozumie tatuaż, może to dla ciebie zrobić. Nigdy tak naprawdę nie jesteśmy w stanie całkowicie odejść, jeżeli chodzi o pracę w studio tatuażu https://www.luckyseven.pl/ w Warszawie.

Pamiętaj, że twoje medium artystyczne to żywa, oddychająca istota, która się zmienia

Pamiętaj zmarszczki i rozstępy na skórze, a czasem oparzenia słoneczne i blizny. Malując na płótnie, możesz zachować wygląd malowania przez setki lat. Jednak tatuaże wyglądają drastycznie inaczej nawet dwa tygodnie po osadzeniu się atramentu i wygojeniu się skóry. Czasami ludzie nie dbają o swoje tatuaże i zostali zrujnowani, co przypomina trochę, jak ktoś kupuje twój obraz, a potem zostawia go na deszczu. Nawet jeśli masz jasność co do opieki pooperacyjnej, nie wystawiaj się na słońce przez trzy tygodnie, używaj tylko produktów hipoalergicznych itp. Czasami coś idzie nie tak, a to tylko część pracy z ludzką skórą. To naturalne, że nie wszystko zawsze pójdzie po naszej myśli. Jest to element, który należy zaakceptować w studiach tatuażu.

About the author