Lombard - czym jest, jak działa, co można zastawić w lombardzie?

Lombard – czym jest, jak działa, co można zastawić w lombardzie?

Lombard – czym jest, jak działa, co można zastawić w lombardzie? Gotówkę można uzyskać między innymi poprzez udanie się do lombardu, gdzie zostawimy przedmiot i w ten sposób uzyskamy pożyczkę pod zastaw. Należy jednak pamiętać o tym, że takie miejsce przyjmuje jedynie cenne przedmioty, które mają jakąś wartość. To właśnie od ich wartości, będzie zależeć wysokość kwoty, jaką otrzymamy.

Lombard w Warszawie jest często jedynym rozwiązaniem dla osób o niskich dochodach, które nie mogą liczyć na uzyskanie kredytu bankowego. Jest to opcja dla osób, które muszą bardzo szybko nabyć pewne środki pieniężne. W dzisiejszych czasach lombardy zyskują coraz większą popularność, czym jednak właściwie są i co można w nich zastawić?

Czym jest lombard?

Lombard w Warszawie, jak i w każdym innym mieście jest instytucją prywatną, udzielającą pożyczki pod zastaw. Zastawione wartościowe przedmioty pełnią funkcję gwarancji, że zwrócimy pożyczoną w tym miejscu gotówkę, w innym razie staną się one własnością firmy. Do lombardu przychodzą ludzie, którzy chcą zostawić rzeczy na ich wartość i otrzymać pożyczkę. Taką pożyczkę zazwyczaj musimy spłacić, w ciągu 30 dni istnieje także możliwość wydłużenia tego terminu.

Co można zastawić w lombardzie?

  1. Elektronika

Najpopularniejszymi przedmiotami pozostawionymi w lombardach jest szeroko pojęta elektronika. Zastawiane są laptopy, tablety, komputery stacjonarne, zegarki elektroniczne, telefony, a także wiele więcej. Za starsze modele sprzętów jednak nie dostaniemy zbyt wysokiej sumy, należy pamiętać, że wszystkie przedmioty przed zestawieniem zostaną sprawdzone.

  1. Biżuteria

W cenie jest zwłaszcza biżuteria srebrna i złota. Lombardy przyjmują wszelkiego rodzaju naszyjniki, pierścionki, broszki, kolczyki, bransoletki obrączki ślubne, łańcuszki. Im lepsza próba biżuterii wykonanej ze złota, tym na większą sumę pieniężną możemy liczyć. Za srebrną biżuterię uzyskamy mniejsze pieniądze. Na cenę danej biżuterii, jaką przyniesiemy do takiego miejsca jak lombard w Warszawie, wpływa również to, czy ma ona jakieś elementy dekoracyjne w postaci kamieni szlachetnych.

  1. Sprzęt RTV i AGD

Wiele takich miejsc przyjmuje pod zastaw także sprzęty AGD i RTV. Pod zastaw możemy oddać kino domowe, telewizory, sprzęt hi fi, ekspres do kawy, robot kuchenny czy aparat fotograficzny.

  1. Antyki, obrazy

Lombard w Warszawie udziela także pożyczek pod zastaw antyków i obrazów. Chętnie brane pod zastaw są zwłaszcza drogocenne dzieła znanych malarzy, a także stare przedmioty o kolekcjonerskiej wartości.

Warunki pożyczki lombardowej

Tak samo, jak w przypadku każdej innej pożyczki, istnieją pewne określony warunki co do jej działania i spłaty. Lombard w Warszawie określa wysokość pobranej prowizji, termin spłaty oraz inne kwestie. Jest on zobowiązany także do przygotowania umowy pożyczki, a do jej podpisania będziemy musieli posiadać ważny dowód osobisty czy inny dokument tożsamości (paszport, prawo jazdy). Pożyczka lombardowa jest krótkoterminowa, przeważnie umowa zawierana jest na okres do 31 dni, jednak można wydłużyć okres spłaty. Warto pamiętać o tym, iż lombard w Warszawie pobiera od każdej pożyczki swoją prowizję, na jej wysokość upływa termin spłaty i wysokość pożyczonej kwoty. Wyższa prowizja dotyczy cennych przedmiotów i dłuższych terminów spłat. Lombard w Warszawie ustala minimalną prowizję, bez znaczenia od wartości danego przedmiotu czy okresu pożyczki. Może to być na przykład 15 złotych.

Czy warto brać pożyczkę w takim miejscu jak lombard w Warszawie?

Lombard - czym jest, jak działa, co można zastawić w lombardzie?

W przypadku kiedy zależy nam na szybkim uzyskaniu gotówki, mamy nagły i nieplanowany wydatek i nie wiemy skąd mamy wziąć pieniądze, wówczas warto udać się do lombardu. Należy jednak wybrać się do tego miejsca z cennym przedmiotem, pamiętajmy, że kwota, jaką uzyskamy, zależy od wartości danej rzeczy. Jeśli chcemy uzyskać sporo gotówki, najlepiej wybrać się z paroma wartościowymi przedmiotami. Przed udaniem się do takiego miejsca, warto również zapoznać się z jego regulaminem, dowiedzieć się, jakie dokładnie rzeczy są przyjmowane, a jakie nie. Pamiętajmy, że w takim miejscu jak lombard w Warszawie istnieje możliwość negocjacji ceny, możemy starać się z pracownikiem lombardu dojść do kompromisu i uzyskać w ten sposób taką sumę pieniężną, która nam w zupełności wystarczy do zaspokojenia naszych nagłych potrzeb. Lombard jest szansą dla osób, które nie mogą liczyć na uzyskanie pożyczki u instytucji bankowej, czy też nie chcą brać pożyczki u instytucji pozabankowej, która wiąże się z płaceniem wysokich odsetek. Lombard w Warszawie umożliwia otrzymanie pieniędzy w sposób natychmiastowy bez zbędnych formalności. To propozycja dla osób bez umowy, o niskich dochodach. A także dla wszystkich osób w trudnej sytuacji życiowej. Warto pamiętać, iż przedmiot pod zastaw mogą oddać jedynie osoby pełnoletnie, z ważnym dokumentem tożsamości ze zdjęciem. Pracownik tego miejsca wyda zastawiony przedmiot po wpłaceniu określonej kwoty, jedynie osobie, która go zostawiła i ma ona ze sobą umowę pożyczki. Niekiedy może on odmówić również przyjęcia danego przedmiotu, jeśli ma podejrzenia co do jego pochodzenia.

About the author