Pranie wykładzin Kraków

Pranie wykładzin Kraków

Pranie wykładzin Kraków – pomimo pojawienia się pięknego wykończenia podłóg, stosowania systemów ogrzewania podłogowego, wykładziny dywanowe nadal cieszą się popularnością. Produkty te pozwalają wypełnić atmosferę pomieszczenia przytulnością i uczynić go bardziej gościnnym. Ale nie można obejść się bez problemów. Jeśli na wykładzinie tworzy się plama z herbaty lub kawy, rozlanego soku lub wina, flamastra, farb i innych środków, nie jest tak łatwo ją usunąć. Pranie wykładziny w Krakowie, można zlecić firmie która profesjonalnie zajmuje się czyszczeniem takich produktów w domu klienta.

Czy domowe metody czyszczenia dywanów są skuteczne?

Można rozważyć możliwość samodzielnego czyszczenia wykładziny na sucho, ponieważ produkty zamoczone detergentami są dość trudne do wysuszenia, poza tym pocierając plamę jakimkolwiek roztworem, istnieje ryzyko uszkodzenia runa. Najpopularniejszym środkiem do czyszczenia dywanów w domu jest soda oczyszczona. Uważana za bezpieczną dla ludzi i zwierząt.

Należy:

 • Odkurzyć dywan, aby usunąć kurz i zanieczyszczenia.
 • Posypać plamę sodą.
 • Jeśli powłoka jest wilgotna, wytrzeć ją z runa szmatką lub miękką szczotką.
 • Pozostawić sodę oczyszczoną na 40 minut
 • Dobrze odkurzyć dywan, aby usunąć proszek.

Istnieje inny sposób na pranie chemiczne dywanu w domu. Jest to mieszanka sody w proszku i soli. Składniki należy pobierać w równych częściach, dokładnie wymieszać ze sobą. Procedura nakładania kompozycji jest identyczna z powyższymi instrukcjami. Warto zauważyć, że rozważane jest czyszczenie na sucho, ponieważ ma ono minimalny negatywny wpływ na materiały. Ale nie ze wszystkimi plamami można sobie poradzić we wskazany sposób. Jeśli wykładzina należy do produktów wymagających delikatnej pielęgnacji, ma dość poważne zanieczyszczenia, samodzielne czyszczenie nie przyniesie efektu. Mieszkając w Małopolsce, najlepiej skontaktować się z profesjonalistami. Wykonają skuteczne pranie wykładziny dywanowej w Krakowie w czasie uzgodnionym z klientem.kapsulkowanie

Czyszczenie, pranie wykładziny w Krakowie

Jeśli czyszczenie na sucho odkurzaczem nie działa, należy skorzystać z usługi prania wykładziny w Krakowie. Niestety zwykłe odkurzanie domowe nie usunie całego brudu. Z biegiem czasu kurz i brud wgryzają się w głębokie warstwy i włókna powłoki, wywołując reakcje alergiczne i inne problemy zdrowotne. Często duża powierzchnia i ciężar wykładziny uniemożliwiają również prawidłowe czyszczenie, ale firma świadcząca takie usługi pomoże rozwiązać ten problem! Oferuje kompleksowe usługi prania wykładzin, na wskazane miejsce przyjeżdżają doświadczeni specjaliści, którzy dobiorą odpowiednią metodę czyszczenia oraz środki piorące, biorąc pod uwagę materiał oraz stopień zabrudzenia.

Jak przebiega pranie wykładziny:

 • Odkurzanie wykładziny.
 • Rozpoznawanie składy materiału z jakiego wykonana jest wykładzina.
 • Nakładanie na wykładzinę odpowiednich środków i użycie szorowarki.
 • Odplamianie punktowe wykładziny.
 • Pranie właściwe za pomocą ekstraktora w temperaturze ok. 50-60 stopni, płukanie.
 • Naturalne schnięcie wykładziny, najczęściej kilka godzin.

Po profesjonalnym praniu wykładziny w domu klienta otrzymuje on:

 • Wyczyszczoną i wypraną wykładzinę bez plam i zabrudzeń. Stare plamy z krwi, wina i niektórych innych zanieczyszczeń zostaną usunięte lub będą mniej widoczne.
 • Żywe kolory – po praniu specjalnymi środkami usuwane są głębokie zabrudzenia, a kolory stają się jaśniejsze.
 • Przywrócona zostaje struktura włókien – runo odzyskuje dawną jędrność i elastyczność.

Usługi firmy wykonującej pranie wykładziny w Krakowie charakteryzują się najwyższym bezpieczeństwem, zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Wykładziny mogą być używane od razu po wyschnięciu (3-4godziny) i nie posiadają żadnych pozostałości detergentów. Korzystając z przyjaznych środowisku, profesjonalnych technologii, firma dba nie tylko o same wykładziny, ale także o zdrowie klientów. Gwarantuje brak szkodliwych chemikaliów i oparów, zarówno w strukturze, jak i na powierzchni włókien.

Wśród zalet prania wykładzin w Krakowie można wyróżnić:

 • Indywidualne podejście do czyszczenia i prania każdego rodzaju wykładziny.
 • Obowiązkowe przestrzeganie technologii i wymagań producenta, co pozwala na zachowanie niezmienionej jakości runa i koloru bez pogorszenia go.
 • Połączenie przystępnych cen i nienagannej jakości usług.

Pomimo ogromnej liczby wykładzin wykonanych z materiałów syntetycznych, które są trwałe i niedrogie, wiele osób nadal preferuje klasyczną wersję naturalnej wełny.

Taki produkt to nienaganny wygląd, miękkość i ciepło naturalnego włosia. Wymaga starannej pielęgnacji, tylko wtedy powłoka przetrwa wiele lat i zachwyca właścicieli domu. Najlepszą opcją jest profesjonalne czyszczenie materiałów wełnianych. Pranie wykładzin w Krakowie to także produkty wełniane, które są czyszczone za pomocą certyfikowanych preparatów. Na wykładziny wełniane nie są stosowane silne odplamiacze, dlatego mogą pozostać niewielkie zażółcenia.

Kiedy prać wykładzinę wełnianą?

Naturalne włosie pochłania zapachy i gromadzi kurz. Jeśli nie czyści się go przez dłuższy czas, później bardzo trudno uporać się z brudem, dlatego czyszczenie takiego produktu powinno odbywać się przynajmniej dwa razy w roku. Pomoże to pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i zabić większość chorobotwórczych bakterii i roztoczy. Pranie skutecznie usuwa uporczywe zabrudzenia, większość z nich można wyczyścić odpowiednią technologią. Jeśli ktoś zauważył, że wykładzina zmieniła kolor lub pojawiły się na niej plamy, powinien natychmiast skontaktować się z profesjonalistami – im szybciej się to zrobi, tym lepszy będzie efekt.

About the author