Tworzenie broni RPG

Tworzenie broni RPG

Tworzenie broni RPG – istnieje wiele ciekawych form sztuki, których nigdy nie testowaliśmy. Media często podają niepokojące statystyki dotyczące czytania książek czy odwiedzania teatrów. W tych przypadkach jednak przynajmniej sama forma jest oczywista. Jeśli chodzi o odgrywanie ról, sprawy mają się inaczej. Czym on jest? Przede wszystkim jest to zabawa w przebieranie się za daną postać w jak najbardziej zbliżony do niego sposób. Słowo „gra” będzie oznaczać jakąś formę rywalizacji, która może, ale nie musi być.

Niektóre konkursy uwzględniają sam kostium lub ogólny występ, który obejmuje również zachowanie postaci. Jednak nie musi to być konkurencja. Cosplay daje możliwość stworzenia pięknych strojów (tematycznych lub nietematycznych) na imprezę. Możesz też w ten sposób uszczęśliwić innych ludzi. W większości kopiowane są postacie z filmów lub bajek (może niektórzy pamiętają Marshalla z „Jak poznałem twoją mamę” jako Jacka Sparrowa). W ramach tego artykułu zastanowimy się, jak stworzyć broń do odgrywania ról.

Najpopularniejsze materiały używane do tworzenia broni RPG

Niektóre materiały są bardziej odpowiednie do wytwarzania broni rekreacyjnej niż inne. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowego produktu. Możemy je kupić w sklepach z akcesoriami cosplay, ale w tym przypadku nie jest to najlepsza lokalizacja. Znajdź fajne przedmioty w niskich cenach w sklepach dla dzieci. I odwrotnie, jeśli wyposażysz się w inne przedmioty, niezbędny będzie sklep przeznaczony do cosplayu. Wracając jednak do broni, idea, która jest bliższa odgrywaniu ról, to produkcja broni lub przynajmniej drobne modyfikacje. Dlatego nawet zakupione przedmioty należy przerobić według własnych pomysłów. Kreatywne projekty świetnie nadają się do tych celów i mogą dostarczyć naprawdę ciekawych szczegółów. Modding to już bardzo dobry krok w kierunku idei cosplayu, ale inną opcją jest stworzenie projektu od podstaw. Nie zawsze znajdujemy odpowiednią zabawkę, a nawet jeśli to robimy, niekoniecznie sprzedaje się ona w interesującej cenie.

Jak zrobić broń cosplay?

Tworzenie broni RPG
Tworzenie broni RPG

Produkcja broni do tych celów skutkuje przetwarzaniem różnych materiałów. Sam proces zależy więc od naszych wyborów. Plastik jest trudny w obróbce, więc nie ma sensu robić tego inaczej niż nakładanie na niego warstwy (na przykład w postaci farby). Najłatwiej jest użyć kartonu lub kartonu. Można je łatwo ciąć i formułować. Nie powinniśmy oczekiwać, że ta broń przyda się w więcej niż jednym incydencie. Łatwo jest nieświadomie uszkodzić takie akcesoria, ale jest to równoważone krótkim czasem tworzenia. Styropian należy do podobnej kategorii. Jest również łatwy w użyciu, ale też niezbyt wytrzymały. Jednocześnie jest znacznie trudniejszy w obsłudze, co nie zmienia faktu, że warto trenować na tym materiale. Bardzo ciekawe jest zastosowanie drewna. Oczywiście jest to znacznie twardszy materiał niż poprzednie materiały i ma wady i zalety. Wśród wad, po pierwsze, trudniej sobie z tym poradzić. Po drugie, trudno jest znaleźć odpowiednie części, aby uformować to, co chcemy, takie jak paznokcie. Do obróbki możemy używać elektronarzędzi, ale nie powinny tego robić osoby, które nigdy nie używały elektronarzędzi. Możesz delegować tę pracę innym. Zaletą jest oczywiście długowieczność tego rozwiązania. Może służyć wielu naszym kolejnym wydarzeniom i pozostać pamiątką i poszerzyć naszą kolekcję nieruchomości. Można również użyć pianki Eva. Jego największą zaletą jest łatwość obróbki. W końcu jest to szeroko stosowany produkt w cosplayu. Ma to również tę zaletę, że można łatwo znaleźć filmy w Internecie, jak korzystać z tego materiału.

Jaki jest najlepszy materiał na broń cosplay?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo wszystko zależy od naszych oczekiwań. Jeśli zależy nam na czymś trwałym, które wytrzyma wiele zdarzeń, warto zastosować drewno lub plastik. Jeśli jednak nie jest to priorytetem, możemy wybrać materiały łatwiejsze do formowania. Dotyczy to głównie kartonu i styropianu. Wiele zależy od dostępności. Doświadczeni gracze w role starają się znaleźć najlepsze rozwiązanie w danym momencie. Powinniśmy też wiedzieć, że przed przystąpieniem do pracy powinniśmy zebrać wszystkie pomysły na realizację, a także niezbędne materiały.

Zobacz więcej:

Dostosuj szczegóły broni RPG

Samo wykończenie wymaga przede wszystkim estetyki. Nie jest to najtrudniejsze zadanie, jeśli posiadamy odpowiednie zdolności manualne. Często materiał jest po prostu malowany. Możemy nakładać go pędzlem lub sprayem. W przypadku drewna lakier może stanowić dodatkową warstwę ochronną. Taśma świetnie nadaje się do trzymania niektórych przedmiotów na miejscu, ale zwykle trzeba użyć kleju. Z każdą nową bronią wszystko będzie łatwiejsze i dokładniejsze. Nie będziemy od razu mistrzami w odgrywaniu ról. To wymaga praktyki i powinniśmy wiedzieć i cieszyć się każdym postępem, jaki robimy.

About the author